Sim Miata Challenge Po raz pierwszy dwie oficjalne dywizje

Zainteresowanie Sim Miata Challenge przerosło oczekiwania organizatorów, po testowym puszczeniu dywizjonu drugiego, który miał sprawdzić jaki poziom panuje w dalszej części przekwalifikowujących się osób postanowiono połączyć puchar.

Od teraz dla osób które nie zdołają zakwalifikować się do Div1 będzie istniała szansa wzięcia także udziału w Div2 który tym razem jest również punktowany i zalicza się do klasyfikacji generalnej, a nie jak poprzednio jako fun race bez klasyfikacji. Dodatkowo dywizja 2 naturalnie otrzymuje transmisje live i całą otoczkę panującej atmosfery rywalizacji bez napinki.

Pierwsze dwa wyścigi Div1 Sim Miata Challenge 2020/2021

Podczas pierwszy dwóch wyścigów dywizji pierwszej działo się sporo, najlepiej będzie jak obejrzy się podsumowanie w formie wideo.

Wyniki pierwszego wyścigu Div1

Zwycięzcą pierwszego wyścigu został Allesio Attorresi, niecałą sekundę później przyjechał Filip Pasuła, trzeci był Marek Wypychowski, czwarty Oskar Kosiński a czwarty Tomash Małycha

#NameTotal Race TimeNum LapsBest LapAverage Clean LapCrashes
1Alessio Attorresi00:22:51.02713 laps / 0 cuts01:44.197
Tyre: H
01:44.5568
2Filip Pasula00:22:51.94413 laps / 0 cuts01:43.992
Tyre: H
01:44.5983
3Marek Wypychowski00:22:58.37513 laps / 0 cuts01:44.576
Tyre: H
01:45.0460
4Oskar Kosinski00:22:59.08513 laps / 0 cuts01:44.632
Tyre: H
01:44.9972
5Tomash Małycha00:22:59.65613 laps / 0 cuts01:44.595
Tyre: H
01:44.9013
6Bartlomiej Hyzy00:23:02.38213 laps / 0 cuts01:44.692
Tyre: H
01:45.2801
7Krzysztof Golik00:23:10.81413 laps / 0 cuts01:44.762
Tyre: H
01:45.3612
8Pawel Persona00:23:13.56313 laps / 0 cuts01:45.417
Tyre: H
01:45.7700
9Mateusz Woskresinski00:23:14.15013 laps / 0 cuts01:45.062
Tyre: H
01:46.0370
10Mateusz Peczka00:23:18.81813 laps / 0 cuts01:45.151
Tyre: H
01:45.8753
11Pawel Antkowiak00:23:19.33913 laps / 0 cuts01:44.988
Tyre: H
01:45.7413
12Tomasz Junde00:23:24.18413 laps / 0 cuts01:44.844
Tyre: H
01:46.1644
13Marcin Srebrzynski00:23:29.08913 laps / 0 cuts01:45.689
Tyre: H
01:46.3051
14Michal Jarmulowicz00:23:32.51613 laps / 0 cuts01:45.252
Tyre: H
01:47.4187
15Krzysiek Zwierz00:23:32.65413 laps / 0 cuts01:44.931
Tyre: H
01:46.2963
16Lukasz Tasiemski00:23:50.11113 laps / 0 cuts01:45.348
Tyre: H
01:48.6999
17Jakub Dubieński00:22:14.21611 laps / 0 cuts01:45.385
Tyre: H
01:51.79511
18Piotr Rakoski00:12:42.9617 laps / 0 cuts01:45.159
Tyre: H
01:46.8335
19Tomasz Witek00:24:24.4273 laps / 0 cuts01:46.804
Tyre: H
01:47.5272
20Daniel Machalowski00:02:27.2131 laps / 0 cuts02:16.062
Tyre: H
00:00.0002

Wyniki drugiego wyścigu Div1

Podczas drugiego wyścigu start był z odwróconej pierwszej dziesiątki zawodników, a wyniki prezentują się następując. Zwycięzcą został Krzysztof Golik, na drugim miejscu Mateusz Peczka, trzeci Tomash Małycha, czwarty Marek Wypychowski oraz piąty Mateusz Woskresińki.

#NameTotal Race TimeNum LapsBest LapAverage Clean LapCrashes
1Krzysztof Golik00:22:59.24613 laps / 0 cuts01:44.465
Tyre: H
01:45.0485
2Mateusz Peczka00:22:59.56913 laps / 0 cuts01:44.573
Tyre: H
01:45.1223
3Tomash Małycha00:23:01.44213 laps / 0 cuts01:44.340
Tyre: H
01:45.1705
4Marek Wypychowski00:23:06.85613 laps / 0 cuts01:44.705
Tyre: H
01:45.4592
5Mateusz Woskresinski00:23:08.12313 laps / 0 cuts01:45.150
Tyre: H
01:45.8591
6Filip Pasula00:23:09.30713 laps / 0 cuts01:44.246
Tyre: H
01:45.7637
7Lukasz Tasiemski00:23:10.69013 laps / 0 cuts01:45.063
Tyre: H
01:45.7093
8Oskar Kosinski00:23:11.78113 laps / 0 cuts01:44.806
Tyre: H
01:45.9992
9Marcin Srebrzynski00:23:18.16013 laps / 0 cuts01:45.199
Tyre: H
01:46.2342
10Alessio Attorresi00:23:20.32613 laps / 0 cuts01:44.705
Tyre: H
01:46.64010
11Bartlomiej Hyzy00:23:20.53413 laps / 0 cuts01:44.993
Tyre: H
01:46.5717
12Krzysiek Zwierz00:23:21.42713 laps / 0 cuts01:45.056
Tyre: H
01:46.3252
13Pawel Antkowiak00:23:22.61713 laps / 0 cuts01:45.014
Tyre: H
01:46.6898
14Piotr Rakoski00:23:24.39213 laps / 0 cuts01:45.241
Tyre: H
01:46.5872
15Pawel Persona00:23:30.34613 laps / 0 cuts01:45.230
Tyre: H
01:47.64412
16Tomasz Witek00:23:36.41713 laps / 0 cuts01:45.189
Tyre: H
01:47.7216
17Tomasz Junde00:23:36.45213 laps / 0 cuts01:45.493
Tyre: H
01:47.8088
18Jakub Dubieński00:23:40.06813 laps / 0 cuts01:45.177
Tyre: H
01:47.8451
19Michal Jarmulowicz00:05:46.7633 laps / 0 cuts01:47.004
Tyre: H
01:51.3740

Pierwszy wyścig dywizji drugiej

Dywizja druga tym razem została poddana testowi czy nadaje się na klasyfikacje generalna razem z div1. Według organizatorów przebieg wyścigów przebiegał na tyle profesjonalnie, że podjęto decyzje o zmergowaniu klasyfikacji, dlatego też musieliśmy trochę dłużej poczekać za wynikami oraz relacją.

Pierwszy wyścig należał do ciekawych momentów dla widzów tej rundy. Na pierwszym okrążeniu na zakręcie Baba Jaga powstał incydent pomiędzy Łukaszem Urbaniakiem (mną) a Alkiem Kozłowskim z powodu zbyt ostrego mojego zejścia do wewnętrznej toru, przez co spadliśmy na koniec stawki i musieliśmy nadganiać straty, za które mocno przepraszam. 🙂

Podczas przebijania się w wyższe partie klasyfikacji byłem świadkiem wysokich umiejętności innych zawodników którzy byli na torze. Rywalizacja była zacięta, a ilość incydentów względnie niska.

Finalnie pierwsze miejsce zajął Szymon Simon, drugie Jarek Zet a trzecia pozycja przypadła Michałowi Adamskiemu. Pierwsze miejsce zaraz za podium zdobył Arkadiusz Małecki, oraz piąty dojechał Jakub Nowicki.

#NameTotal Race TimeNum LapsBest LapAverage Clean LapCrashes
1Szymon Simon00:23:04.81313 laps / 0 cuts01:45.178
Tyre: H
01:45.5460
2Jarek Zet00:23:12.29213 laps / 0 cuts01:45.412
Tyre: H
01:45.8662
3Michal Adamski00:23:23.59213 laps / 0 cuts01:45.538
Tyre: H
01:46.4982
4Arkadiusz Malecki00:23:26.50113 laps / 0 cuts01:45.982
Tyre: H
01:46.7732
5Jakub Nowicki00:23:28.20513 laps / 0 cuts01:45.540
Tyre: H
01:46.9677
6Jakub Terczynski00:23:30.32113 laps / 0 cuts01:45.850
Tyre: H
01:46.8492
7Jakub Bukry00:23:30.94413 laps / 0 cuts01:45.789
Tyre: H
01:47.4125
8Kamil Julian L00:23:32.26513 laps / 0 cuts01:45.610
Tyre: H
01:46.9786
9Lukasz Stepniewski00:23:33.11413 laps / 0 cuts01:45.926
Tyre: H
01:47.4324
10Alessandro Calderaro00:23:33.55413 laps / 0 cuts01:45.600
Tyre: H
01:47.5236
11Alek Kozlowski00:23:36.18613 laps / 0 cuts01:45.364
Tyre: H
01:46.9262
12Lukasz Urbaniak00:23:39.32413 laps / 0 cuts01:45.811
Tyre: H
01:47.3146
13Dawid Richter00:23:41.18013 laps / 0 cuts01:45.556
Tyre: H
01:47.5518
14Mariusz Irzykowski00:23:46.47113 laps / 0 cuts01:46.061
Tyre: H
01:48.4984
15Jakub Utzig00:23:57.71613 laps / 0 cuts01:46.525
Tyre: H
01:47.9583
16Michal Mikula00:24:00.98313 laps / 0 cuts01:46.799
Tyre: H
01:49.1163
17Pawel Grzeda00:24:03.29013 laps / 0 cuts01:46.365
Tyre: H
01:48.8063
18Marek Kowalski00:24:09.23413 laps / 0 cuts01:46.602
Tyre: H
01:50.1996
19Lukasz Gaszewski00:24:10.12413 laps / 0 cuts01:46.892
Tyre: H
01:49.6355
20Tomasz Sosnowski00:23:19.01412 laps / 0 cuts01:48.530
Tyre: H
01:55.3631

Drugi wyścig dywizji drugiej

Drugi wyścig tradycyjnie rozegrany został w formie odwróconej pierwszej 10 z poprzedniego wyścigu. Podczas drugiego wyścigu mogliśmy oglądać czystsze przejazdy, mniej incydentów oraz o wiele więcej emocjonujących momentów wyprzedzania.

Pełna relacja wideo z drugiej dywizji dostępna jest poniżej.

Na metę pierwszy dojechał Jakub Bukry, chwilę po nim zjawił się Alessandro Calderaro trzeci był Michał Adamski, czwarty Kamil Julian L a piąty Łukasz Urbaniak.

Poniżej pełne wyniki drugiego wyścigu.

#NameTotal Race TimeNum LapsBest LapAverage Clean LapCrashes
1Jakub Bukry00:23:13.77913 laps / 0 cuts01:45.578
Tyre: H
01:46.1391
2Alessandro Calderaro00:23:14.56113 laps / 0 cuts01:45.445
Tyre: H
01:46.1152
3Michal Adamski00:23:19.24813 laps / 0 cuts01:45.071
Tyre: H
01:46.4531
4Kamil Julian L00:23:20.50213 laps / 0 cuts01:45.578
Tyre: H
01:46.4623
5Lukasz Urbaniak00:23:20.86713 laps / 0 cuts01:45.391
Tyre: H
01:46.3431
6Lukasz Stepniewski00:23:21.85613 laps / 0 cuts01:45.629
Tyre: H
01:46.7540
7Jarek Zet00:23:27.69113 laps / 0 cuts01:45.566
Tyre: H
01:47.0117
8Jakub Terczynski00:23:28.61713 laps / 0 cuts01:45.589
Tyre: H
01:46.9985
9Mariusz Irzykowski00:23:30.92313 laps / 0 cuts01:45.640
Tyre: H
01:46.9194
10Jakub Nowicki00:23:34.60813 laps / 0 cuts01:45.659
Tyre: H
01:47.5905
11Arkadiusz Malecki00:23:35.27713 laps / 0 cuts01:45.653
Tyre: H
01:47.4562
12Dawid Richter00:23:36.88313 laps / 0 cuts01:45.682
Tyre: H
01:46.7556
13Pawel Grzeda00:23:37.64613 laps / 0 cuts01:45.981
Tyre: H
01:47.0243
14Lukasz Gaszewski00:23:39.30713 laps / 0 cuts01:46.215
Tyre: H
01:47.4092
15Alek Kozlowski00:23:40.95913 laps / 0 cuts01:45.789
Tyre: H
01:46.9365
16Szymon Simon00:23:45.45913 laps / 0 cuts01:45.298
Tyre: H
01:48.5557
17Michal Mikula00:23:49.98813 laps / 0 cuts01:46.824
Tyre: H
01:48.5656
18Jakub Utzig00:23:50.53813 laps / 0 cuts01:46.249
Tyre: H
01:48.5404
19Marek Kowalski00:24:06.79613 laps / 0 cuts01:46.317
Tyre: H
01:49.2544
20Tomasz Sosnowski00:24:40.32713 laps / 0 cuts01:47.679
Tyre: H
01:52.4401

Klasyfikacja generalna Div i Div2 po pierwszej rundzie na Torze Poznań

#DriverPoints
1Marek Wypychowski108
2Filip Pasula108
3Krzysztof Golik107
4Tomash Małycha106
5Alessio Attorresi102
6Mateusz Peczka99
7Oskar Kosinski98
8Mateusz Woskresinski94
9Bartlomiej Hyzy88
10Lukasz Tasiemski78
11Marcin Srebrzynski78
12Pawel Persona77
13Pawel Antkowiak74
14Krzysiek Zwierz69
15Tomasz Junde68
16Piotr Rakoski64
17Michal Jarmulowicz64
18Jakub Dubieński62
19Tomasz Witek62
20Michal Adamski51
21Jakub Bukry47
22Jarek Zet44
23Alessandro Calderaro39
24Kamil Julian L38
25Jakub Terczynski34
26Jakub Nowicki33
27Szymon Simon32
28Lukasz Stepniewski32
29Arkadiusz Malecki32
30Daniel Machalowski31
31Lukasz Urbaniak28
32Dawid Richter12
33Alek Kozlowski11
34Pawel Grzeda6
35Mariusz Irzykowski Points Penalty: 106
36Lukasz Gaszewski4
37Jakub Utzig3
38Tomasz Sosnowski2
39Michal Mikula2
40Marek Kowalski Points Penalty: 5-3

Prekwalifikacje do rundy 2

Dzisiaj do 23:59 (24.11.202) trwają prekwalifikacje do drugiej rundy Sim Miata Challenge na Torze Red Bull Ring National. Serdecznie zachęcam osoby które jeszcze nie zrobiły swojego hotlapa do spróbowania swoich sił.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.