Porsche Mobil 1 Supercup przeniesiony do świata wirtualnego w iRacing

W dobie panującego wirusa COVID-19 oraz kolejnych odwoływanych wyscigów, Porsche Mobil 1 Supercup zdecydował, że swoje zmagania kierowców przeniesie do świata wirtualnego w iRacing. Zawodnicy będą ścigać się takimi samymi samochodami jak w prawdziwym pucharze czyli Porsche 911 GT3 Cup generacji 991.

Porsche już od jakiegoś czasu zauważyło potencjał w wirtualnych wyścigach, nazywanych simracingiem, sponsorując Puchar GT3 Cup na platformie iRacing dla amatorów. Tym razem Porsche poszło o krok dalej i na tej samej platformie stworzyło oficjalny puchar, który będzie transmitowany na oficjalnym kanale Porsche.

Już 4 kwietnia 2020 roku odbędzie się pierwsza i druga runda pucharu, tor na którym przyjdzie się ścigać kierowcom będzie Circuit de Barcelona-Catalunya w Hiszpanii. Jest to jeden z nowszych torów na platformie iRacing.

Rundy 3 oraz 4 odbędą się 18 kwietnia 2020 roku na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. Wyścig 5 i 6 będzie miał miejsce na legendarnym torze Spa-Francorchamps w Belgii. Ostatnie dwie rundy miejsce będą miały na Monzie we Włoszech.

Porsche Mobil 1 Supercup, Barcelona 2019 #22 Ayhancan Güven (TR, martinet by ALMERAS)

Trzeba przyznać, że dobór torów zagwarantuje widzom ciekawy obraz na rywalizacje wśród zawodników.

Wyścigi będą odbywać się w podwójnych 25 minutowych sprintach, dodatkowo będzie 30 minutowa sesja treningowa, 15 minut kwalifikacji oraz 20 minut rozgrzewki. Maksymalnie na torze będzie mogło znaleźć się 40 kierowców, liczba uczestników ograniczona jest tylko do kierowców, zarejestrowanych w realnych pucharze Porsche Mobil 1 Supercup.

Porsche Motorsport, Fahrer 2019 – Foto: Gruppe C Photography

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w simracingu na platformie iRacing, zachęcam do założenia konta. iRacing jest najlepsza platformą do ścigania się online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.