Michael Fassbender Aktor znany z roli Magneto w X-Menie wystartował w Porsche Mobil 1 Supercup – Jako dziecko, chciałem zostać kierowcą wyścigowym

Gwiazda Hollywood Michael Fassbender znany z roli Magneto w X-Men odbył swój debiut w Porsche Mobil 1 Supercup, za sterami Porsche 911 GT3 Cup o mocy 485 KM.

Fassbender w świat motorsportu wszedł hobbystycznie jako odpowiedni balans w życiu zawodowym podczas pracy jako aktor

Podczas ostatniej rundy Porsche Mobil 1 Supercup Michael zajął w kwalifikacjach 23 pozycję na gridzie wyprzedzając 0.389 sekundy Rolanda Berville.

Porsche Mobil 1 Supercup Formula 1 Aramco Gran Premio De Espana 2020 - Barcelona - Wyniki kwalifikacji

Na mecie po 13 okrążeniach pierwszy pojawił się Larry Ten Voorde, miejsce drugie przypadło Jasonowi Evansowi, a podium zamknął Dylan Pereira.

Michael udzielił wywiadu dla Porsche Motorsport, przytoczymy przetłumaczony wywiad.

Treningi są już zakończone, jakie są Twoje pierwsze wrażenia z Porsche 911 GT3 Cup na torze Circuit de Barceclona-Catalunya?

Przez weekend dzieliliśmy tor z kierowcami Formuły 1 oraz kilku innych serii. Przez co na torze było sporo pozostawionej gumy przez samochody innych serii. Zwiększyło to diametralnie przyczepność, co robiło sporą różnicę. Dla przykładu mogłem hamować o wiele później.

Michael Fassbender (IRL), Porsche Motorsport, Porsche Mobil 1 Supercup, Barcelona 2020

Jakie są Twoje plany na niedzielny debiut w Porsche Mobil 1 Supercup?

Staram się nie wywierać na siebie zbyt dużej presji. Poziom rywalizacji na torze jest bardzo wysoki. Postawiłem sobie skromny cel: Staraj się unikać kłopotów i nie przeszkadzaj kierowcom którzy ścigają się o zwycięstwo i mistrzostwo.

Skąd pochodzi twoja pasja do samochodów?

Mój ociec był zawsze zapalonym kierowcą, nauczył mnie jak jeździć samochodem. Tak więc w młodym wieku miałem szczęście, że pozwolono mi wejść do samochodu za kierownicę. Kiedy miałem 12 lat rodzice pozwolili mi prowadzić samemu na prywatnych drogach. W miejscu zamieszkania była prosta droga zakończona zakrętem w kształcie podkowy od konia, która prowadziła na kolejną długą prostą. Zawsze starałem się pojechać najszybciej jak mogłem na prostej i wziąć zakręt najszybciej jak tylko mogłem.

Michael Fassbender (IRL), Porsche Mobil 1 Supercup, Barcelona 2020
Michael Fassbender (IRL), Porsche Mobil 1 Supercup, Barcelona 2020

Czy to wzbudziło Twoje zainteresowanie wyścigami samochodowymi?

Myślę, że tak. Moim pierwszym marzeniem zawsze było żeby się ścigać. Nawet przed aktorstwem. Od najmłodszych lat zawsze było to dla mnie jasne. Zawsze czułam sympatię do samochodów, czułem jedność z prowadzeniem auta i prędkością.

Michael Fassbender (IRL), Porsche Mobil 1 Supercup, Barcelona 2020

Jak związałeś się z Porsche Motorsport?

Pierwszym kontaktem z Porsche Motorsport był przez Patricka Dempsey (aktor i współwłaściciel Proton Competition) podczas lotu z Londynu do Los Angeles. Śledziłem sporty motorowe i gratulowałem mu dobrego wyniku w 24 Hours of Le Mans. Zaczęliśmy rozmawiać o dołączeniu do wyścigów, i wtedy skontaktował mnie z Porsche Motorsport. Moje pierwsze kroki robiłem na Porsche Track Experience. Potem przyszedł czas na Porsche Racing Experience i sezon w Porsche Sports Cup Deutschland.

Michael Fassbender (IRL), Porsche Mobil 1 Supercup, Barcelona 2020

Jak łączysz hobbystyczne starty w wyścigach i pracę jako aktor?

W sumie jest to dosyć w robieniu dwóch rzeczy na raz, ponieważ podczas sezonu nagrywania filmów nikt nie chce ubezpieczyć filmu w momencie gdy ścigam się w tym samym czasie. Więc dla mnie jest osobny czas na ściganie się, i miesiące podczas których tylko gram w filmach. Jednak zawsze miałem plan, że w wieku 40 lat odejdę od aktorstwa i skupię się na ściganiu.

Michael Fassbender (IRL), Porsche Mobil 1 Supercup, Barcelona 2020

Twoim marzeniem jest wzięcie udziału w przyszłorocznym wyścigu 24 Hours of Le Mans. Jak przygotowujesz się do tego legendarnego wyścigu?

W ten weekend wyścig w Porsche Mobil 1 Supercup jest częścią mojego prywatnego planu treningowego „Road ro Le Mans”. Także jeżdżę w Porsche 911 RSR dla Proton Competition na długodystansowych wyścigach w European Le Mans Series. Współdzielę samochód z fabrycznym kierowcą Porsche Richardem Lietzem oraz Felipe Fernández Laser.

Co planujesz osiągnąć?

Czego się spodziewam? Cóż, celem jest wygrać. Być najszybszym jak tylko mogę być, i to jest cel. Ale 24 Hours of Le Mans jest zespołowym wysiłkiem, więc razem z zespołem planujemy osiągnąć zwycięstwo w naszej klasie podczas przyszłorocznego Le Mans.

Michael Fassbender (IRL), Porsche Mobil 1 Supercup, Barcelona 2020

Źródło wywiadu: Informacja Prasowa Porsche Motorsport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.