IV Runda ROK Cup Poland Tor Poznań 21-22.08.2021

W miniony weekend na kartingowej części Toru Poznań rozgrywała się IV runda zawodów Rok Cup Poland. W rywalizacji w czterech kategoriach razem stanęło 69 zawodników. 19 zawodników w kategorii Baby ROK, najbardziej liczna kategorią była Mini ROK licząca 23 zawodników, w Junior ROK obserwowaliśmy 20 zawodników, a w najstarszej kategorii Senior ROK było siedmiu zawodników.

Wyniki Baby ROK IV Runda ROK Cup Poland 2021

W najmłodszej kategorii stanęło do rywalizacji 19 zawodników w 4 wyścigach po 7 okrążeń. Najlepszym zawodnikiem zajmującym 1 miejsce okazał się Mateusz Wal z zespołu CKT Racing, drugie miejsce zajął Błażej Kostrzewa na miejscu trzecim pojawił się Oleksendr Legenkyi w zespole Borsch Racing. Kolejno czwarte miejsce zajął Kacper Rajpold reprezentujący barwy MG Racing Team, a piąte Michał Pomocki w zespole DSR Shifter Racing Team.

Wyniki Baby Rok IV Rund Rok Cup Poland 2021
Źródło wyniki Motoresults

Wyniki Mini ROK IV Runda ROK Cup Poland 2021

Mini ROK czyli najbardziej liczna grupa zawodników w której na starcie stanęło aż 23 zawodników. Pierwsze miejsce wywalczył Antoni Kosiba w zespole Bambini Racing, drugie miejsce zajął zawodnik teamu ST Racing Maranello Polska Maksymilian Rafalik, na trzecim miejscu uplasował się Adrian Potępa reprezentujący zespół Jastrzębski Racing. Czwarte miejsce zajął Franciszek Lassota z zespołu Parolin Poland oraz piąte miejsce także przypadło zawodnikowi Parolin Poland i zajął je Bruno Gryc.

Klasyfikacja Junior ROK podczas IV Runda ROK Cup Poland 2021

Kategoria Junior ROK jest druga najbardziej obsadzona kategorią w pucharze ROK Cup Poland. Podczas IV rundy na pierwszym miejscu dojechał Yicheng QU reprezentując team JR Racing. Drugie miejsce zajął Jan Przyrowski z AMO Racing Team trzecie miejsce przypadło zawodniczce Kindze Wójcik w barwach Jastrzębski Racing. Na czwartym miejscu również zawodnik Jastrzębski Racing Franciszek Hałatnik, piąte miejsce zajął Mikołaj Kania w barwach ACR.

Wyniki Junior Rok IV Rund Rok Cup Poland 2021
#180 Aleks Grzegrzółka - ST Racing Maranello Polska i #171 Adam Piszczako - KRT Expirit Poland
#180 Aleks Grzegrzółka – ST Racing Maranello Polska i #171 Adam Piszczako – KRT Expirit Poland
#167 Antoni Bal - Kratki.com
#167 Antoni Bal – Kratki.com
#133 Marcel Kasprzycki - Jastrzębski Racing
#133 Marcel Kasprzycki – Jastrzębski Racing

Klasyfikacja Senior Rok na IV rundzie ROK Cup Poland 2021

Kategoria Senior ROK jest najmniej obstawioną kategorią podczas pucharu ROK Cup Poland, podczas IV rundy na starcie stanęło siedmiu doświadczonych zawodników