II runda Vtec Cup Poland na torze Krzywa

Zawody odbywające się na torze Krzywa były drugą eliminacją VTEC CUP POLAND, spośród sześciu zaplanowanych na sezon 2021. Rywalizacja odbyła się pod patronatem warszawskiego dealera Hondy AutoWitolin i była możliwa dzięki nadzwyczajnym staraniom organizatorów, którzy pomimo niesprzyjającej sytuacji w kraju przeprowadzili jedne z nielicznych w tym roku zawodów torowych w Polsce.

Vtec Cup Poland

Tor Krzywa, to niedawno powstały obiekt, o długości prawie 2 kilometra, liczący 15 zakrętów. Pomimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, chwalony jest za techniczną konfigurację.

Na starcie bieżącej eliminacji pojawiło się ponad 50 zawodników, a zestaw hond, które wzięły udział w zawodach był bardzo zróżnicowany. Najstarsze samochody zgłoszone do zawodów pochodziły z połowy lat 80., choć nie brakowało również najnowszych generacji Civica Type-r.

Vtec Cup Poland

Startujące w VTEC CUP POLAND samochody podzielone są na dwie główne klasy: STREET (seryjne samochody, przerobione w nieznacznym stopniu) oraz PRO (samochody przeznaczone do jazdy torowej). W obrębie tych dwóch grup istnieją podklasy zależne od parametrów lub typu silnika.

Vtec Cup Poland

Same zawody przebiegały w formule time-attack, gdzie zawodnicy startowali w sześciu 10 minutowych sesjach, a pod koniec dnia premiowany był najlepszy czas jednego okrążenia. Tak duża ilość jazdy spowodowała, że niektórym zawodnikom udało się pokonać ponad 60 km na torze.

Vtec Cup Poland

Najszybszy czas pojedynczego okrążenia należał do Marcina Sikory, który przejechał całe okrążenie w 0:55,360, wygrywając tym samym klasę B PRO. W rywalizacji klasy K PRO triumfował Szymon Sikora, a D PRO należało do Krzysztofa Kleinerta. W klasach streetowych po zaciętej rywalizacji na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Jeznach (STREET+) oraz Kamil Myśliński (STREET).VTEC CUP POLAND jest ogólnopolskim pucharem typu time-attack, przeznaczonym dla kierowców startujących samochodami marki Honda oraz innych samochodów napędzanych silnikami Hondy. Po bardzo udanym ubiegłorocznym sezonie, organizatorzy zdecydowali zwiększyć liczbę rund do sześciu. Patronem głównym zawodów jest warszawski dealer hondy – firma Autowitolin. Kolejna, trzecia edycja pucharu odbędzie się już 19 czerwca w ułeży.

Vtec Cup Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.