Honda Autowitolin na torze Poznań podczas VTEC Cup Poland

Zawody odbywające się na Torze Poznań były czwartą eliminacją VTEC CUP POLAND, spośród pięciu zaplanowanych na sezon 2020. Rywalizacja na torze odbyła się pod patronatem warszawskiego dealera hondy AutoWitolin.

VTEC Cup Poland


Tor Poznań, to kultowy obiekt powstały w latach 70, liczący 4,083 km. Jest to również jeden z dwóch homologowanych torów wyścigowych w Polsce. Czas osiągnięty na tym obiekcie, przez wielu uznawanych jest jako kryterium umiejętności kierowcy oraz wyznacznikiem potencjału samochodu.

VTEC Cup Poland


Na starcie bieżącej eliminacji pojawiło się 30 zawodników, a zestaw hond, które wzięły udział w zawodach był bardzo zróżnicowany. Najstarsze samochody zgłoszone do zawodów pochodziły z połowy lat 80., choć nie brakowało również najnowszych generacji Civica Type-r.

VTEC Cup Poland


Startujące w VTEC CUP POLAND samochody podzielone są na dwie główne klasy: STREET (seryjne samochody, przerobione w nieznacznym stopniu) oraz PRO (samochody przeznaczone do jazdy torowej). W obrębie tych dwóch grup istnieją podklasy zależne od parametrów lub typu silnika.
Same zawody przebiegały w formule time-attack, gdzie zawodnicy startowali w czterech dziesięciominutowych sesjach, a pod koniec dnia premiowany był najlepszy czas jednego okrążenia.

VTEC Cup Poland

Najszybszy czas pojedynczego okrążenia toru w Łodzi należał do Marcina Sikory , który przejechał całe okrążenie w 1:46,848 wygrywając tym samym klasę B PRO. W rywalizacji klasy K PRO triumfował Szymon Sikora, a D PRO należało do Adama Balceraka. W klasach streetowych po zaciętej rywalizacji na najwyższym stopniu podium stanął Jan Stanisławski (STREET+) oraz Mateusz Jarząbek (STREET).


VTEC CUP POLAND jest ogólnopolskim pucharem typu time-attack, przeznaczonym dla kierowców startujących samochodami marki honda oraz innych samochodów napędzanych silnikami hondy. Puchar ten składa się z 5 rund. Patronem głównych zawodów jest warszawski dealer hondy – firma AutoWitolin.

VTEC Cup Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.