Gosia Rdest na 8 miejscu klasyfikacji generalnej Alpine Elf Europe Cup

Podczas minionego weekendu Gosia Rdest pokazała nam na co ją stać. Podczas trzech wyścigów w weekend podczas kwalifikacji zajęła nastepujące pozycje startowe: Q1 miejsce 8, Q2 miejsce 5, Q3 miejsce 10.

Sancinena Pierre (fra), Racing Technology, Alpine A110 Cup, ambiance, portrait during the Coupes de Paques 2020, 1st round of the Coupe de France Renault Clio Cup 2020, from August 21 to 23, 2020 on the Circuit Paul Armagnac, in Nogaro, France – Photo Francois Flamand / DPPI

Świetne wyniki w kwalifikacjach dla Gosi Rdest

Pierwszy wyścig dla Gosi rozpoczął się na 8 miejsc, podczas wyścigu była delikatna walka jednak finalnie Gosia zdołała utrzymać swoją pozycję i dowieźć 4 punkty liczony do klasyfikacji generalnej.

Wyścig 1 wyniki
76 Sancinena Pierre (fra), Racing Technology, Alpine A110 Cup, action during the Coupes de Paques 2020, 1st round of the Coupe de France Renault Clio Cup 2020, from August 21 to 23, 2020 on the Circuit Paul Armagnac, in Nogaro, France – Photo Francois Flamand / DPPI

Drugi wyścig to już start z miejsca 5 i zdecydowanie większa walka i sporo więcej akcji na torze. Po 17 okrążeniach po torze w Nogaro Gosia finiszowała na miejscu 7 zdobywając 5 punktów do klasyfikacji.

Wyścig 2 wyniki

Trzeci wyścig był dla widzów jednym z najbardziej zaskakujących. Podczas zaledwie 15 okrążeń mogliśmy dostrzec sporo rywalizacji na torze. Gosia wystartowała z 10 miejsca i na tym samym skończyła wyścig. Jednak bardzo mało brakowało, żeby Gosia zdobyła minimum 9 pozycję.

Podczas ostatniego wyścigu na ostatnim okrążeniu na Gosię trafiła nieszczęśliwa niespodzianka w postaci plamy płynu chłodniczego przez których pięciu zawodników w tym Gosia wpadli w poślizg. Niestety Gosia wpadając na trawę i tracą panowanie nad samochodem uderzyła w samochód o numerze 110 prowadzony przez André Negrao. Na całe szczęście nikt nie ucierpiał podczas tego wypadku. Zajście można zobaczyć na poniższym materiale.

12 punktów w klasyfikacji generalnej dla Gosi w Alpine Elf Europa Cup

Podczas trzech wyścigów Gosia zdobyła łącznie 12 punktów i plasując się na 8 miejscu, wyprzedzając Philippe Bourgois o 4 punkty.

Zapis z transmisji można obejrzeć na kanale Alpine Elf Europa Cup.

Wyścig 1

Wyścig 2

Wyścig 3

Fot. Alpine Elf Europa Cup

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.