Fotorelacja z 3 Rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski

Podczas piątkowego popołudnia 28 sierpnia na Torze Poznań odbywała się 3 runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Podczas której ścigali się zawodnicy Maluch Trophy, Super S 318 IS Cup PL czy Toyota Racing Cup.

Wyniki zawodników Maluch Trophy DN3-0 oraz DN3-1

W klasyfikacji DN3-0 wygrał Marek Kurzętkowski, na drugim miejscu znalazł się Jacek Chojnacki, a ostatnie miejsce na podium przypadło Pawłowi Krakowskiemu.

DN3-1 czyli druga klasyfikacja Fiatów 126p na pierwszym miejscu podium gościła Kubę „Qba” Sukuckiego, drugie miejsce wywalczył Mirosław Janduła, na trzeciej pozycji dojechał Michał Szlachta.

Maluch Trophy

Wyniki dla klasyfikacji D4 2000 oraz DN4 Toyota Racing Cup

W klasie D4 do 2 litrów pojemności mogliśmy obserwować zacięta walkę pomiędzy Kasią Terlikowską w Hondzie Civic TypeR a Aleksandrem Olejniczakiem siedzącym w Fordzie Fiesta. Walka trwała bardzo długo, po czym Terlikowska wspięła się na pierwsze miejsce i tak dojechała do mety. Klasyfikacja wypada następująco: pierwsze miejsce Kasia Terlikowska, drugie Aleksander Olejniczak, miejsce trzecie Bartek Karaś i miejsce czwarte Bartek Walkowiak.

Honda Civic
WSMP Runda 3 2020

W DN4 czyli pucharze Toyota Racing Cup podczas którego zawodnicy ścigają się w Toyotach Celicach GT, ferwor walki był bardzo duży. Byliśmy świadkami ciekawych wyprzedzeń, za późnych hamowań, a nawet delikatnej kraksy na pierwszym lewym. Finalnie na miejscu pierwszym dojechał Bartłomiej Czwartosz, na miejscu drugim znalazł się Jacek Jurecki, a trzecie miejsce uzyskał Rafał Płuciennik.

OMM Super S Cup – jeden z liczniejszych pucharów w tym roku na WSMP

Puchar Mini Cooper S R53 jest jednym z najbardziej widowiskowych wyścigów w tym roku na WSMP. Małe Mini robią czasy na poziomie 1:51 przy czym wydają z siebie bardzo głośny dźwięk kompresora podczas jazdy, dźwięk podobny do silnika elektrycznego. Co chwile na torze działo się coś ciekawego, dodatkowo 15 zawodników na jednym torze robi wrażenie. Pierwsze miejsce wywalczył Bartosz Alejski, na drugim miejscu znalazł się Tomasz Pawlaczyk, a miejsce trzecie zajął Jakub Kojder.

318 IS Cup PL zdecydowanie najciekawsza rywalizacja dla kibica!

Jak OMM Super S Cup, jest prawie najbardziej widowiskowym pucharem, tak 318 IS Cup PL jest tym który zajmuje pierwsze miejsce pod względem widowiskowości i rzeczy jakie dzieją się na torze. Podczas piątkowych zmagań zawodników mogliśmy obserwować dominację wyścigu przez Artura i Marcina Lempert, spina w wykonaniu Ani Bigos po wpadnięciu na trawę, oraz wiele wyprzedzeń i stuknięć pomiędzy zawodnikami. Na miejscu pierwszym finiszował Artur Lempert, za nim znalazł się Marcin Lempert a podium zamknął Michał Całek.