Druga Runda Wakacji z Poznańska Ligą Kartingowa

Za nami już druga runda Wakacji z Poznańska Ligą Kartingową. Liga organizowana jest co dwa tygodnie, na torze kartingowy E1 Gokart w Poznaniu. Treningi startują od 17:00 i trwają do 19:00. Po 19:00 następuje oficjalny start Ligi, z kwalifikacjami i finałami.

28 lipca na torze E1 Gokart zagościło 40 zawodników, i odbyły się cztery finały (A, B, C oraz D). Formuła zawodów polega na trzech kwalifikacjach podczas których robimy po 4 okrążenia, i z każdej sesji kwalifikacyjnej wyciągane jest najlepsze okrążenie do sumy czasów po których będzie klasyfikowani.

W każdym finale bierze 10 osób, zaczynając od finału D, zwycięzca z każdej grupy (B, C i D) przechodzi do finału wyżej i jedzie kolejny finał jako Lucky Looser z ostatniego miejsca, specjalnie wyznaczony gokartem do tego. Wtorkowa runda dzięki sprzyjającej pogodzie odbyła się na całym torze, łącznie z częścią zewnętrzną.

Finały D, C oraz B liczyły po 15 okrążeń i jeden obowiązkowy Pit Stop, finał A liczył po 20 okrążeń i 2 obowiązkowe Pit Stopy.

Organizacja Ligi jak zwykle stoi na wysokim poziomie, do dyspozycji uczestników oddane jest klimatyzowane pomieszczenie, w którym można zamówić jedzenie jak i napoje, w całym obiekcie jest sporo telewizorów na których możemy podglądać poczynania zawodników na torze. Sprawdzać możemy aktualna pozycje zawodnika, czas ostatniego przejazdu, best lap, oraz ile okrążeń wykonał.

Po dwóch rundach z czterech planowanych na pierwszym miejscu plasuje się Dawid Chart z wynikiem 44 punktów, na drugim miejscu Mateusz Gil z 40.5 punktami, a podium zamyka Jarek Kamieniarz z wynikiem 36.5 punkta. Kolejne miejsca prezentują się następująco

MiejsceImię i nazwisko zawodnikaSuma punktów
4Krzysztof Gnabasik34
5Mateusz Tomaszewski30
6Michał Kaczmarek30
7Maciej Szubczyński23,5
8Leszek Borowiec17
9Jarek Peniowicz16
10Fabian Dybionka16

Całą klasyfikację generalną po dwóch rundach można zobaczyć pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.