BMW Motorsport rozszerza zaangażowanie w simracing i nawiązuje współpracę z czterema zespołami

W roku 2021 BMW Motorsport jeszcze bardziej poszerzy zaangażowanie w simracing. Prócz wyścigów BMW SIM Cup głównym celem będzie nawiązanie współpracy z czterema najlepszymi zespołami i stworzenia BMW Motorsport SIM Academy. W planach jest także BMW SIM World Tour które rozpocznie się w 2021 od przejażdżki po Austrii.

BMW Motorsport

Puchary BMW SIM Cup.

W 2021 kontynuowane będą puchary BMW na różnych platformach. W ramach BMW SIM GT Cup najlepsi zawodnicy będą mogli rywalizować na platformie iRacing w BMW M8 GTE, w ciągu roku pojawi się także BMW M4 GT3. Po raz kolejny odbędzie się kolejna edycja pucharu BMW SIM M2 CS Racing Cup, tym razem nie tylko po Pętli Północnej Nürburgring, ale również w serii GT Pro w rFactor 2. W comiesięcznych wyścigach kierowcy będą walczyć o czasy za
kierownicą BMW M4 GT4. Wszyscy uczestnicy mają ten sam cel: udział w BMW SIM Live
Event, który po raz kolejny będzie miejscem wielkiego finału wszystkich pucharów BMW
SIM Cups w 2021 roku.

BMW Motorsport

BMW Motorsport współpracuje z najlepszymi zespołami simracingowymi.

BMW Motorsport rozpoczyna współpracę z czterema najlepszymi zespołami simracingowymi do których zaliczają się Redline, Williams Esports, G2 Esports oraz BS+COMPETITION. Zawodnicy tych zespołów będą ścigać się samochodami BMW i reprezentować BMW Motorsport podczas wydarzeń simracingowych. Zespół Redline posiada na koncie wyjątkowe sukcesy simracingowe i wygrywa praktycznie każdy wyścig w którym startuje zawodnik z Redline. Williams Esports posiada bardzo mocny skład w którym znajdują się: Nikodem Wiśniewski oraz Kuba Brzeziński. Dodatkowo team współdzieli branding z teamem z Formuły 1. BS+COMPETIYION posiada uzdolnionych hybrydowych zawodników którzy odnoszą sukcesy w prawdziwych jak i wirtualnych wyścigach. G2 Esports Sim Racing kontynuuje współpracę z BMW koncentrując sie na Assetto Corsa competizione.

BMW Motorsport SIM Academy

Zarówno doświadczeni, jak i niedoświadczeni zawodnicy będą mieli możliwość korzystania podczas treningów z wielu możliwości. Począwszy od szkoleń prowadzonych przez profesjonalnych simracerów z zespołów partnerskich, po szkolenia psychologiczne, jakie regularnie od lat przechodzą kierowcy fabryczni BMW, aby zoptymalizować swoją koncentrację podczas wyścigów. Sesje coachingowe BMW Motorsport SIM Academy odbywać się będą zarówno online poprzez streaming, jak również – gdy tylko będzie to znów możliwe w ramach osobistego treningu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.